Medieval Kingdoms

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

2 posters

    Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Jan Stark
    Jan Stark
    Anglia
    Anglia


    Liczba postów : 140

    Odnowa Kościoła Rzymskiego Empty Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Pisanie by Jan Stark Sob 4 Maj 2013 - 22:44

    Ja Jan Stark, Król Anglii, decyzją świętego konklawe obrany zostałem na następcę Świętego Piotra i przewodnika Kościoła Katolickiego i przybieram sobie zgodnie z tradycją oficjalne papieskie miano Edgara I.

    Spoczywa na mnie odtąd wielka odpowiedzialność dbania o Katolików, ich bezpieczeństwo i pokój w europie gwarantujący wszystkim możliwość rozwoju.

    Dosyć już wojen nas dotknęło. Kraje katolickie wiele wycierpiały z jednej strony z powodu walk z niewiernymi muzułmanami na niekończącej się krucjacie czy to przez nieodpowiedzialnych władców nakręcających spiralę krwawych wojen i bitew między braćmi Chrześcijanami.

    Otrzymaliśmy teraz w darze chwilę pokoju, która mam nadzieję trwać będzie jak najdłużej. Cieszmy się nią, ale bądźmy przezorni i rozsądni. Zagrożenie muzułmańskie nie zniknęło, a bez porozumienia z prawosławiem czeka nas kolejna spirala bezsensownych wojen do czego nie można dopuścić.

    Czas byśmy podali katolicką rękę naszym braciom w wierze, czego z pewnością najbardziej oczekuje Francja i jej monarchia spoglądający z niepokojem na manewry odbywające się tuż przy jego granicy.

    Jako, że należy również rozwiązać zaległe zatargi chciałbym rozmówić się z Królem Włoch w sprawie Rzymu sprzeniewierzonego przez poprzedniego fanatycznego papieża i jednocześnie jeśli to możliwe uzyskać pokojowe rozwiązanie tej drażliwej kwestii z korzyścią dla obu stron.

    Tak, oto jest najwyższy czas by odbudować Państwo Kościelne - stolicę papiestwa, choćby nawet za cenę jakichś ustępstw i w odmiennych granicach niż tradycyjne.

    Witam również w granicach Katolicyzmu nowego władcę katolickiego i jego portugalskich poddanych. Mamy nadzieję, że da sobie radę w tak niekorzystnym położeniu geograficznym i będzie mógł liczyć na solidarną pomoc swych sąsiadów w razie kolejnej wrogiem agresji muzułmańskiej, która z pewności nastąpi i to zapewne w najmniej spodziewanym momencie.

    Mam również nadzieję, że uda się pokojowymi metodami i mediacją namówić byłych władców katolickich do powrotu do ich naturalnego i historycznego obrządku, z czego z pewnością będą radować się ich poddani mający katolickich przodków. Nie będą musieli obawiać się więcej papieskich szykan, bowiem teraz nastały czasy wyrozumiałości i miłosierdzia oraz rozgrzeszenia z wszelkich przewinień, a wszelkie powody z jakiś opuścili Kościół już nie istnieją wraz z reformami szalonego papieża, które niniejszym całkowicie unieważniam.

    Prawosławie również nie musi się obawiać skoro tak bardzo urosło w siłę i nie ma już do czynienia z wrogimi sobie monarchami. Ma za to idealną okazję do odnowienia przyjaznych kontaktów z Kościołem Rzymskim ku czemu wcześniej mogło nie być warunków, a ja osobiście mogę to nowe otwarcie zagwarantować swoim słowem. Tym samym wyciągamy ręce do naszych braci i będziemy z ufnością oczekiwali gestu dobrej woli z drugiej strony.

    Niech was wszystkich Bóg błogosławi. Amen
    Jagiełło
    Jagiełło
    Dania
    Dania


    Liczba postów : 171

    Odnowa Kościoła Rzymskiego Empty Re: Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Pisanie by Jagiełło Nie 5 Maj 2013 - 12:12

    Widzę, że katolików do pokoju może przekonać tylko porażka wojenna i przewaga militarna innych religii. Jeszcze przecież niedawno o żadnych umowach chrześcijańskich nie było mowy.

    Co do samej Danii to nie zamierzam ja zmuszać poddanych moich do kolejnej zmiany religii. Widzę, że prawosławie przyniosło wiele dobrego moim ziemiom, a przede wszystkim u prawosławnych władców znalazłem zrozumienie. Teraz to na ziemiach duńskich co niedzielę cerkwie wypełniają się po brzegi a prawosławni mnisi głoszą dobrą nowinę po wsiach i miastach duńskich ku uciesze ich mieszkańców. Zmiana religii nie zostanie dobrze przyjęta, zwłaszcza po tak niegodziwym wykluczeniu Danii z państw katolickich.

    To pisałem ja: Jagiełło, z Bożej łaski władca Danii
    Jan Stark
    Jan Stark
    Anglia
    Anglia


    Liczba postów : 140

    Odnowa Kościoła Rzymskiego Empty Re: Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Pisanie by Jan Stark Nie 5 Maj 2013 - 13:52

    Jeszcze niedawno katolicyzm inaczej wyglądał i innych miał przewodników. Miejmy nadzieję, że i prawosławie ze ścieżki wojennej i okupacyjnej wstąpi na ścieżkę pokoju i zaprzestanie przejmowania kolejnych ziem rdzennie i historycznie katolickich.

    Nie zapominaj Królu Danii, że sam koronę otrzymałeś z rąk Papieża Rzymu i w obliczu Boga, a nie z rąk prawosławnych, twoi poddani zaś o Chrystusie usłyszeli najpierwej z ust katolickich mnichów i śpiewając pieści do Boga we wspólnej Europie łacińskiej mowie jednoczącej nas wszystkich wychowywali się w jednej cywilizacji i czyniącej nas braćmi oraz dziećmi jednej kultury. Odrzucanie dziedzictwa ojców i dziadów jest podcinaniem własnych korzeni.

    Jest to jednak wola władcy jakie w swym kraju porządki ustanawia, tak jak i Bóg jedynie ustanawia porządki w domu bożym, więc Kościół będzie cierpliwie czekał na powrót swych zagubionych dzieci do rodzinnego domu.
    Jan Stark
    Jan Stark
    Anglia
    Anglia


    Liczba postów : 140

    Odnowa Kościoła Rzymskiego Empty Re: Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Pisanie by Jan Stark Pon 6 Maj 2013 - 21:07

    Prawosławia zaś do pomocy braciom chrześcijanom nie skłoniła do tej pory żadna fala ataków niewiernych na Europę i mordów na niewinnych Iberyjczykach czy Szkotach... do przejmowania ziem katolicyzmu w niehonorowy sposób byliście jednak pierwsi jak również do wtrącania się w jurysdykcję Papieża, ale czy macie dosyć przyzwoitości by tym razem zamiast podpisywać kolejne pakty z poganami i zamiast słuchania podszeptów szatana posłuchać głosu Boga wołającego o obronę Chrześcijan i chrześcijańskiej Europy?

    Zobaczymy teraz ileż warci są prawosławni chrześcijanie.

    Sponsored content


    Odnowa Kościoła Rzymskiego Empty Re: Odnowa Kościoła Rzymskiego

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Nie 19 Maj 2024 - 13:08