Medieval Kingdoms

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

3 posters

    Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Sighvart Sob 20 Kwi 2013 - 19:19

    Wojna: Norwegia - Szwecja. 37350369583329589027

    Norwegia, versus Szwecja, Księstwa Rusi, Dania.

    Z bólem serca, ja, Sighvart Olafursson Szlachetny, z Bożej łaski władca Norwegii, wypowiadam wojnę. Lecz nie państwu szwedzkiemu i temuż narodowi, gdyż są to moi bracia. Wypowiadam wojnę Królowi Łukaszowi I Cwanemu i jego pachołkom, którzy oblicze Skandynawii sprzeniewierzali przez ostatnie lata.

    Niegdyś dumny naród Szwecji, pełen patriotów, popierających ideę Skandynawii jako jednego państwa, teraz, tłamszony przez okropnego władcę, który nie jest pewien własnych decyzji i rozdrabnia się na najdrobniejsze czynniki, wchodząc w pakta z innowiercą i katolikiem jednocześnie.

    Szwecja została wydalona z Międzymorskiej Ligii Zachodniej za złamanie jej postanowień, sojusz między naszymi państwami (Norwegia i Szwecja) trwa jednak nadal, lecz tylko na papierze. Król Łukasz I Cwany nie uważa Norwegii za prawdziwego brata i sojusznika na dobre i na złe, gdyż nie wybrał on członkostwa w Lidze, lecz w Sierpie Jedności Chrześcijańskiej, w którym to sojuszu decydującą rolę mają państwa, które sprzeciwiły się Biskupowi Rzymu, zdradzając prawdziwą wiarę w Pana Boga.

    Głównym jednak powodem tej wojny nie jest chęć moja zjednoczenia całej Skandynawii pod jednym berłem, lecz zatrzymanie rosnącej potęgi Szwecji, która może pójść w ślady Danii - tej, która to zmieniła wiarę. Szwecja jest niebezpieczna dla PRAWDZIWIE katolickiej części Półwyspu Skandynawskiego i należy ona do sojuszu prawosławnego, który grabi Polskę - państwo katolickie. Słyszałem okropne wieści o tym, co stało się na Pomorzu. Duńczycy wyrządzili ludności krzywdę, jakiej nie spodziewałbym się po prawdziwych, dumnych synach Nordlandu.

    Z trudem podjąłem tę decyzję, lecz jest to nieuniknione. Jeśli katoliccy możnowładcy chcą pokoju, muszą szykować się do wojny.

    Zwracam się do Ciebie, najjaśniejsza ekscelencjo, Aveninerze, Biskupie Rzymu... Dobrze wiesz, że nigdy nie byłem wilkiem dla swych braci katolików, tym bardziej dla swych braci Nordów, lecz to co dzieje się w krainie, z której pochodzę, wywołuje we mnie jeno płacz i rozgoryczenie. Ludzie zapomnieli o działalności takich wspaniałych ludzi jak Olaf II Święty, jednego z chrystianizatorów Skandynawii. Państwa Nordlandu zmieniają wiarę, opluwają Chrystusa i papieża. To straszne! Muszę wyruszyć, by zaprowadzić na północy dawny ład![u]


    Ostatnio zmieniony przez Sighvart dnia Nie 21 Kwi 2013 - 9:19, w całości zmieniany 1 raz
    Łukasz I Cwany
    Łukasz I Cwany
    Szwecja
    Szwecja


    Liczba postów : 86

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Łukasz I Cwany Sob 20 Kwi 2013 - 19:53

    Pomijając wszelkie kwestie honoru i więzów krwi skandynawskiej, Norwegia zaatakowała kraj chrześcijański (tak jak Dania) i dodatkowo złamała postanowienia sojusznicze (już nawet nie pakt o nieagresji tylko sojusz!) ze Szwecją. Ekskomunika więc będzie raczej nieunikniona. Przykro mi, że kraje chrześcijańskie atakują siebie nawzajem z tak błahych powodów jak wyimaginowane niezadowolenie mieszkańców które według oficjalnych danych wynosi 95%.
    Aveniner
    Aveniner
    Mistrz Gry, exPapież


    Liczba postów : 429

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Aveniner Pon 22 Kwi 2013 - 22:40

    Norwedzy zdecydowali się na atak. 13 drużyn piechoty i 2 łucznicze szturmowały bez powodzenia szwedzką stolicę - Svealand bronioną przez potężne armie 9 piechoty i 10 jednostek łuczniczych, które przybyły tu tuż przed oblężeniem. Norwegia poniosła srogą klęskę ledwo przebijając się przez mur obronny. Poddanym Sighvarta nie pomógł specjalny ekwipunek wojenny. Nie zginęli ludzie, a Szwedom udało się ocalić 3 jednostki piechoty i 3 jednostki łuczników. Podopieczni Łukasza I Cwanego mogą póki co spać spokojnie.
    Szwecja obroniła stolicę.
    Raport: https://i.imgur.com/CVt8La4.png
    Aveniner
    Aveniner
    Mistrz Gry, exPapież


    Liczba postów : 429

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Aveniner Wto 23 Kwi 2013 - 22:31

    Norwegia podjęła kolejną próbę podbicia Svealand atakując 10 jednostkami piechoty i 3 łuczników region broniony przez 3 drużyny piechoty i 6 ekip łuczników Szwecji.
    Szwecja z łatwością obroniła region.
    Raport: https://i.imgur.com/y8MOOeP.png
    Aveniner
    Aveniner
    Mistrz Gry, exPapież


    Liczba postów : 429

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Aveniner Czw 25 Kwi 2013 - 23:41

    11 grup piechoty z Ostlandet uderzyło na obwarowane 8 łucznikami i 1 oddziałem piechurów Svealand. Kolejny raz bezskutecznie. Przetrwały 3 grupy szwedzkich łuczników.
    Szwecja obroniła stolicę Svealand.
    https://i.imgur.com/RLcmIZf.png
    Aveniner
    Aveniner
    Mistrz Gry, exPapież


    Liczba postów : 429

    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Aveniner Sob 27 Kwi 2013 - 21:11

    Zawarto pokój w roku 1152.

    Sponsored content


    Wojna: Norwegia - Szwecja. Empty Re: Wojna: Norwegia - Szwecja.

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Sob 27 Kwi 2024 - 4:26