Medieval Kingdoms

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

+2
Sighvart
Aveniner
6 posters

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Aveniner
    Aveniner
    Mistrz Gry, exPapież


    Liczba postów : 429

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Aveniner Pon 8 Kwi 2013 - 16:32

    Tutaj przez władców państw składane są propozycje paktów/układów Szwecji.
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Czw 11 Kwi 2013 - 15:38

    Chwalebny królu Szwecji!

    Na twe godne czci i pochwały ze względu na czynione dobro dłonie, składam propozycję sojuszu!
    Ja, król Sighvart Olafursson, wśród swego ludu zwany Szlachetnym, wierzę w Skandynawię. Wierzę w każdego męża
    i każdą kobietę północy. Wierzę, że nasze kraje mogą wspólnie dążyć do wspólnego celu.

    Pragnę zjednoczyć wszystkie państwa północy. Wszystkich ludzi krwi nordyckiej i wszystkich urodzonych ludzi morza. Jesteśmy jedną rodziną, mimo różnic, jakie sam Czort zasiał niegdyś w sercach naszych ojców...

    W obliczu poddanych naszych i w obliczu Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który przelał krew na krzyżu za każdego na tym padole, oddaję Tobie chwałę, bracie i wzywam Cię do przyłączenia się do mnie! Jeśli zechcesz, możesz również przyłączyć się do Międzymorskiej Ligii Zachodniej, co jednak kosztować będzie Ciebie 15.000 złota, a każdego dotychczasowego członka Ligii 5.000.

    Silna Skandynawia, to zjednoczona Skandynawia.

    Amen.
    Maks Tenet
    Maks Tenet
    Norwegia
    Norwegia


    Liczba postów : 141

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Maks Tenet Czw 11 Kwi 2013 - 16:45

    Witaj czcigodny królu Szwecji.
    Ja król Korony królestwa polskiego składam ci propozycję sojuszu żebyśmy mogli
    wzmocnić razem nasze królestwa. Niestety prawosławni bracia zbłądzili i chcą zagarnąć katolickie tereny, dlatego musimy się nim przeciwstawić. Mam nadzieję że pomyślnie rozważysz tą wielkoduszną decyzję. Niech Bóg będzie z tobą i opiekuje się twoim królestwem.

    Łukasz I Cwany
    Łukasz I Cwany
    Szwecja
    Szwecja


    Liczba postów : 86

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Łukasz I Cwany Czw 11 Kwi 2013 - 16:55

    Sighvart napisał:Chwalebny królu Szwecji!

    Na twe godne czci i pochwały ze względu na czynione dobro dłonie, składam propozycję sojuszu!
    Ja, król Sighvart Olafursson, wśród swego ludu zwany Szlachetnym, wierzę w Skandynawię. Wierzę w każdego męża
    i każdą kobietę północy. Wierzę, że nasze kraje mogą wspólnie dążyć do wspólnego celu.

    Pragnę zjednoczyć wszystkie państwa północy. Wszystkich ludzi krwi nordyckiej i wszystkich urodzonych ludzi morza. Jesteśmy jedną rodziną, mimo różnic, jakie sam Czort zasiał niegdyś w sercach naszych ojców...

    W obliczu poddanych naszych i w obliczu Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który przelał krew na krzyżu za każdego na tym padole, oddaję Tobie chwałę, bracie i wzywam Cię do przyłączenia się do mnie! Jeśli zechcesz, możesz również przyłączyć się do Międzymorskiej Ligii Zachodniej, co jednak kosztować będzie Ciebie 15.000 złota, a każdego dotychczasowego członka Ligii 5.000.

    Silna Skandynawia, to zjednoczona Skandynawia.

    Amen.

    Szlachetny Sighvarcie Olafurssonie!

    Nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek Skandynawczyk zbeszcześcił swe ręce krwią brata, jako że jesteśmy dwoma krajami, lecz jednym ludem. Propozycję sojuszu przyjmuję z wielką radością i wierzę że będzie trwać wiecznie.

    Pragnę więc przyłączyć się do Międzymorskiej Ligii Zachodniej jeśli jest to możliwe. Jestem gotów zapłacić należną cenę. Mam nadzieję, że nasze kraje dalej będą prowadzić tak przyjazną i korzystną dyplomację.

    Pozdrawiam Rodzinę Królewską i cały Naród Norweski.
    Bóg z nami.

    Łukasz I Cwany
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Czw 11 Kwi 2013 - 17:09

    A więc jesteś od dziś mym oficjalnym sojusznikiem, a Twe Królestwo zostało przyjęte do Międzymorskiej Ligii Zachodniej!

    Również rad będę, jeśli nasz sojusz trwał będzie na wieki.

    Bądź pozdrowiony!
    Łukasz I Cwany
    Łukasz I Cwany
    Szwecja
    Szwecja


    Liczba postów : 86

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Łukasz I Cwany Czw 11 Kwi 2013 - 17:37

    Maks Tenet napisał:Witaj czcigodny królu Szwecji.
    Ja król Korony królestwa polskiego składam ci propozycję sojuszu żebyśmy mogli
    wzmocnić razem nasze królestwa. Niestety prawosławni bracia zbłądzili i chcą zagarnąć katolickie tereny, dlatego musimy się nim przeciwstawić. Mam nadzieję że pomyślnie rozważysz tą wielkoduszną decyzję. Niech Bóg będzie z tobą i opiekuje się twoim królestwem.


    Czcigodny Maksie Tenecie!

    Jestem wielce rad twojej propozycji. Przyszłość naszych krajów widzę jako obustronną, korzystną dla nas współpracę i przyjaźń. Póki co nasz kraj nie może pozwolić sobie jednak na kolejny sojusz. Jako Król Szwecji daję swoje słowo, jako że Polska nie zostanie przez nas zaatakowana. Jeśli ono nie wystarcza jesteśmy w stanie podpisać pakt o nieagresji.

    Niech Bóg ma w opiece Ciebie i Twoje Królestwo
    Łukasz I Cwany
    Maks Tenet
    Maks Tenet
    Norwegia
    Norwegia


    Liczba postów : 141

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Maks Tenet Czw 11 Kwi 2013 - 17:40

    Czcigodny Łukaszu I Cwany !

    Ubolewam że nie możemy podpisać sojuszu ale dziękuje chociaż za zapewnienie pokoju. Ja też ci daję takie zapewnienie.
    Wlodzimiesz
    Wlodzimiesz
    Księstwa Rusi
    Księstwa Rusi


    Liczba postów : 134

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Wlodzimiesz Czw 11 Kwi 2013 - 19:23

    Wielki Łukaszu I Cwany!
    Ja, Włodzimiesz I, Pan Księstwa Rusi zwraca się do Ciebie z propozycją sojuszu, gdyż pomimo dzielącej nas wiary, obaj jesteśmy braćmi tej samej Matki Północy! Liczę, że wybierzesz słuszną drogę i wyrazisz zgodę na tą umowę!
    Jagiełło
    Jagiełło
    Dania
    Dania


    Liczba postów : 171

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Jagiełło Czw 11 Kwi 2013 - 20:29

    Czcigodny krolu Szwecji, Lukaszu I Cwany!
    Ja, krwia swoja brat Twoj skandynawski Jagiello, z nadania Bozego krol Danii skladam Ci propozycje sojuszu. Przyszlosc panstw naszych powinna zostac zwiazana, aby zapewnic naszym krainom pomyslnosc i bezpieczenstwo.
    Oby Bog czuwal nad Twoim losem!
    Podpisano:
    Krol pieknej i poteznej Danii, Jagiełło
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Pią 26 Kwi 2013 - 18:21

    Łukaszu I Cwany, królu Szwecji...

    Twoje mury kruszeją. Co prawda, liczyłem na aneksję całej Szwecji kilka dni po rozpoczęciu wojny, okazało się jednak, że twa armia staje mi na drodze bardzo efektywnie. Każdemu żołnierzowi, czy to muzułmanin, czy prawosławny, czy inny heretyk, należy się szacunek. Dlatego kieruję wyrazy uznania dla armii szwedzkich. Twoi żołdacy dzielnie walczą, ale czy na pewno są prawdziwymi Skandynawami? Prawdziwy Skandynaw już dawno przyłączyłby się do Lwa Północy, Norwegii, by złączyć wszystkich Nordów pod jednym sztandarem.

    Oto moja propozycja. Propozycja nie do odrzucenia...

    Jako, iż Centralis Christianae Congregatio stoi twardo, atakowane aż przez dwa zgrupowania heretyków, jasno wskazuje to na zwycięzcę w tej wojnie.

    Podpisz sojusz z Norwegią, przystąp do paktu CCC i zerwij wszelkie układy z heretykami prawosławnymi, którzy mordują Chrześcijan. Jeśli to uczynisz, znów będziesz prawowitym członkiem wspólnoty chrześcijańskiej i skorzystasz z naszego zwycięstwa. Jeśli masz jednak inne zapatrywania... Nie muszę ostrzegać, że spotkają Cię konsekwencje.

    Łukasz I Cwany
    Łukasz I Cwany
    Szwecja
    Szwecja


    Liczba postów : 86

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Łukasz I Cwany Pią 26 Kwi 2013 - 21:41

    Sighvart napisał:Łukaszu I Cwany, królu Szwecji...

    Twoje mury kruszeją. Co prawda, liczyłem na aneksję całej Szwecji kilka dni po rozpoczęciu wojny, okazało się jednak, że twa armia staje mi na drodze bardzo efektywnie. Każdemu żołnierzowi, czy to muzułmanin, czy prawosławny, czy inny heretyk, należy się szacunek. Dlatego kieruję wyrazy uznania dla armii szwedzkich. Twoi żołdacy dzielnie walczą, ale czy na pewno są prawdziwymi Skandynawami? Prawdziwy Skandynaw już dawno przyłączyłby się do Lwa Północy, Norwegii, by złączyć wszystkich Nordów pod jednym sztandarem.

    Oto moja propozycja. Propozycja nie do odrzucenia...

    Jako, iż Centralis Christianae Congregatio stoi twardo, atakowane aż przez dwa zgrupowania heretyków, jasno wskazuje to na zwycięzcę w tej wojnie.

    Podpisz sojusz z Norwegią, przystąp do paktu CCC i zerwij wszelkie układy z heretykami prawosławnymi, którzy mordują Chrześcijan. Jeśli to uczynisz, znów będziesz prawowitym członkiem wspólnoty chrześcijańskiej i skorzystasz z naszego zwycięstwa. Jeśli masz jednak inne zapatrywania... Nie muszę ostrzegać, że spotkają Cię konsekwencje.


    Jakkolwiek byś siebie nie tytułował Królu Norwegii, twój naród nadal posiada skazę zdrady. Nie ufam twym sojuszom, a warunki są zbyt wygórowane - nie ma mowy o zerwaniu przymierza z państwami sierpu. Królestwo Szwecji oficjalnie odmawia propozycji zdrady swych sojuszników.
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Sob 27 Kwi 2013 - 8:44

    Ludzie ponoszą konsekwencje swoich czynów... Taki jest nasz los. Nie pozostawiasz mi wyboru.

    Niech Bóg będzie przy nas obu, gdy któryś zginie w tej wojnie.
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Sob 27 Kwi 2013 - 13:41

    Łukaszu I, sprawy nabrały inny obrót...

    Proponuję Ci pokój, na tych warunkach:

    -> Królestwo Norwegii zobowiązuje się zaprzestać wszelkich działań przeciwko państwom prawosławnym.

    -> Królestwo Norwegii, w 1153 roku wypłaci Szwecji odszkodowanie w wysokości 25.000 dukatów.

    -> Nie dojdzie do zmian terytorialnych.
    Łukasz I Cwany
    Łukasz I Cwany
    Szwecja
    Szwecja


    Liczba postów : 86

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Łukasz I Cwany Sob 27 Kwi 2013 - 18:10

    Sighvart napisał:Łukaszu I, sprawy nabrały inny obrót...

    Proponuję Ci pokój, na tych warunkach:

    -> Królestwo Norwegii zobowiązuje się zaprzestać wszelkich działań przeciwko państwom prawosławnym.

    -> Królestwo Norwegii, w 1153 roku wypłaci Szwecji odszkodowanie w wysokości 25.000 dukatów.

    -> Nie dojdzie do zmian terytorialnych.

    Miło, że Norwegia zmieniła zdanie - na takie warunki mogę przystać. Mam nadzieje że nie dojdzie do podobnych waśni między Skandynawami w przyszłości.
    Sighvart
    Sighvart


    Liczba postów : 200

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sighvart Sob 27 Kwi 2013 - 18:16

    Oby Bóg sprawił, że wszyscy Skandynawowie będą braćmi i siostrami, jak dawniej.
    Maks Tenet
    Maks Tenet
    Norwegia
    Norwegia


    Liczba postów : 141

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Maks Tenet Wto 30 Kwi 2013 - 8:51

    Królu!
    Na znak że pragnę pokoju w chrześcijaństwie, pragnę ci złożyć propozycję paktu o nieagresji. Mam nadzieję że przyjmiesz propozycję, bo nie chcę walczyć z chrześcijaństwem a z saracenami, którzy najeżdżają Europę.
    Jagiełło
    Jagiełło
    Dania
    Dania


    Liczba postów : 171

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Jagiełło Pią 3 Maj 2013 - 14:41

    Witaj Łukaszu Cwany, wielki królu Szwecji!
    Współpraca państw naszych dotychczas dobrze się układała i przyniosła obopólne korzyści. W ramach Sierpu Jedności Chrześcijańskiej podpisany został sojusz między Danią i Szwecją, który jednak wygasa pod koniec tego roku. Sytuacja w Europie się zmieniła, ale Sierp pozostał w swojej formie niezmieniony, dlatego proponuję Ci przedłużenie tego sojuszu abyśmy mogli dalej rozwijać swoje państwa w szczęśliwości i pokoju współpracując na płaszczyźnie militarnej.
    Mam nadzieję, że zgodzisz się na tą propozycję.
    Podpisano: Jagiełło, władca Danii i patriarcha prawosławny
    Wlodzimiesz
    Wlodzimiesz
    Księstwa Rusi
    Księstwa Rusi


    Liczba postów : 134

    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Wlodzimiesz Wto 21 Maj 2013 - 20:54

    Łukaszu Cwany! Zwracam się do Ciebie z prośbą o przemarsz wojsk.
    Podpisano, Włodzimiesz I

    Sponsored content


    Szwecja - propozycje dyplomatyczne Empty Re: Szwecja - propozycje dyplomatyczne

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Pią 26 Kwi 2024 - 10:39