Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

  Kronika roku 1155

  Kearon
  Kearon
  Sułtanat Egiptu
  Sułtanat Egiptu

  Liczba postów : 96

  Kronika roku 1155 Empty Kronika roku 1155

  Pisanie by Kearon on Czw 23 Maj 2013 - 12:34

  "Niech bóstwa ratują!" Te desperackie krzyki słychać było w każdym zakątku Europy. Ludzie dość już mieli wojen, szukali każdego możliwego sposobu na zakończenie waśni i prowadzenie spokojnego życia. Utworzyły się różne sekty, powątpiewające w słuszność jakiejkolwiek istniejącej religii.
  Tajne stowarzyszenia gromadziły się w ukryciu aby móc prosić swoich bożków o pomoc. Władcy jednak postanowili pozostać przy swojej wierze zakazując tajnych zgromadzeń i wprowadzając kary za nie przestrzeganie religii państwowej. Prześladowania te udowodniły niewiernym mieszkańcom, że ich bożkowie nie potrafią ich ochronić, dlatego powrócili do poprzedniego życia, jeszcze gorliwiej modląc się do Boga.

  Rok 1155 obfitował w liczne wydarzenia wojenne. Wielka Wojna Zachód-Wschód w dalszym ciągu zbierała swoje krwawe żniwa.
  Po pędzie konnicy Muzułmańskiej Hiszpanii i przejęciu dwóch stolic Prawosławnych, państwa Sierpa Prawosławnego, przeprowadziły udaną kontrofensywę odzyskując Sycylię, Korsykę oraz zajmując Tunis, Andaluzję i po trzykrotnym szturmie na stolicę państwa Kalifa, Baleary.

  W tym roku zostały także wyzwolone Węgry oraz Polska. Na tronach tych państw zasiedli Kazimierz I Odnowiciel w Polsce oraz LVBOX na Węgrzech, jednak po rebelii w państwie Madziarów władca ten został obalony, a jego miejsce zajął Tin Djahc.

  Kolejnymi ważnymi wydarzeniami były utworzenie przez władców Rzeszy Niemieckiej i Księstwa Inflant państwa Zakonu Krzyżackiego i oddanie Anglii pod opiekę Państwa Kościelnego.

  W ubiegłym roku doszło także do zmian na pozycjach przewodników Kościoła Prawosławnego i Kościoła Katolickiego.
  Nowym Patriarchą został Władca Danii Jagiełło, natomiast nowym Papieżem został Władca Zjednoczonych Królestw Irlandii, Szkocji i Islandii Mativ.

  Nastąpił również ogromny skok technologiczny we wszystkich państwach, tylko czy naukowcy maja ochotę dalej tak ciężko pracować?...

   Obecny czas to Wto 25 Lut 2020 - 9:05