Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Kavert von Voor
  Kavert von Voor
  Zakon Krzyżacki
  Zakon Krzyżacki

  Liczba postów : 54

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Kavert von Voor on Sro 15 Maj 2013 - 18:49

  O wielki Patriarcho Prawosławny, Wasza Świętobliwość Włodzimieszu!

  Jako Wielcy Mistrzowie Zakonu, broniący praworządności i uczciwości w Europie i jako Twoi lennicy - przychodzimy dziś do Ciebie, by raz na zawsze rozwiązać kwestię fałszywie pobożnych zdrajców, którzy pod sztandarem Prawosławia działają dla własnych korzyści i mordują tysiące niewinnych, bogobojnych ludzi, rozbijając przy tym rodziny i rujnując ich dobytki będące wynikiem wieloletniej pracy rąk ludzkich. To wszystko robią wyłącznie dla spełnienia swoich imperialnych zachcianek, które próbują usprawiedliwiać herezją i hipokryzją.

  O żołnierzach armii duńskiej mowa, którzy zapatrzeni w swojego imperatora są jak w obrazek - gwałcą, palą, mordują - inaczej sami zostaną skazani na śmierć. Tymże imperatorem jest Jagiełło - kłamca, obłudnik i zdrajca.
  Jeszcze kilka lat temu spiskował wewnątrz własnego sojuszu, próbując sprowokować Szwecję lub Polskę do wojny z Rusią, obiecując swoją fałszywą pomoc, którą było, jak wszyscy wiemy, zobowiązanie się do ataku na swojego największego sojusznika! Ów Jagiełło, po ataku Polski, która tylko przez chwilę miała pozytywne stosunki z Danią - natychmiast wyrzekł się swojego honoru i wysłał swoje wojsko, by zdobyło ono Pomorze i Wielkopolskę. W ten sam nieprawy sposób, korzystając ze swojego kłamstwa podpisał hańbiący Rzeszę pokój. Co więcej, na jednym występku nie skończył - żądny krwi potwór Jagiełło bez powodu atakował wszystko co popadnie i niszczył bratni, katolicki świat dla zdobycia kolejnych, własnych zysków - pragnął ziem Francji i Hiszpanii!

  I może nasze słowa nie znaczyłyby nic szczególnego, gdyby nie fakt, że potwierdza je rękopis króla Jagiełły z pieczęcią monarszą Danii, ujawniony przez zdradzonego Króla Polski. Władca Duński zapierał się tego co rzekł rękami i nogami, dopóty, dopóki nie został wyzwany na Sąd Boży, mający rozstrzygnąć kwestię prawdziwości jego słów. Jagiełło słysząc wyzwanie wstał i odszedł bez słowa, od tamtej pory unikając konfrontacji. Zgodnie z prawem religijnym i międzynarodowym, którego nieprzestrzeganie jest grzechem, osoba, która przegrała Pojedynek Sądowy jest surowo karana, nie stawienie się zaś na Sądzie Bożym jest równoznaczne ze zdradą Boga, utratą honoru i dobrowolnym poddaniem się karze za dokonany występek.

  W momencie, kiedy prawda o jego perfidnych kłamstwach wyszła na jaw, kara nie mogła go dosięgnąć, był on bowiem Patriarchą - wybrany został zatajając swoje prawdziwe oblicze. Stanowisko wykorzystał między innymi do ekskomunikowania swojego sojusznika i ucieczki od odpowiedzialności karnej. Teraz jednak, kiedy Wasza Świątobliwość Włodzimiesz pełni zwierzchnictwo nad Naszą Religią, istnieje nadzieja, że Jego Ekscelencja przywróci praworządność wewnątrz Prawosławia i raz na zawsze pozbędzie się plam w postaci herezji duńskiej na płótnie stanowiącym jedność chrześcijańską.

  Niniejszym, pod groźbą gniewu Bożego, uroczyście wnosimy o wymierzenie na Jagielle należytej kary, która ocali wizerunek nieskazitelności Świętej Prawosławnej Wiary. Wszystkie ziemie, które zdobył niezgodnie z prawem i niegodnie tytułu Króla, przekaże prawowitym właścicielom. Normandia, Nadrenia i Owernia wejdą w posiadanie Francji, Wielkopolska i Śląsk oraz Pomorze powrócą w ręce Polski, zaś Meklemburgia i Prusy staną się własnością Zakonu. Jeśli zaś wyprze się wykonania tej kary i nie dokona publicznych przeprosin - niechaj nie będzie on już dłużej członkiem Cerkwi i niech zostanie z niej ekskomunikowany.

  Tylko Twoja mądrość, Wasza Ekscelencjo, umożliwi zachowanie godności naszej wiary. Ku jedności i wszechobecnej praworządności!

  Z wyrazami uniżenia,
  Wielcy Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego,
  wraz z całym bractwem zakonnym.
  Wlodzimiesz
  Wlodzimiesz
  Księstwa Rusi
  Księstwa Rusi

  Liczba postów : 134

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Wlodzimiesz on Sro 15 Maj 2013 - 19:06

  Wielcy Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego!
  Czyż to nie kraj jednego z Was zaatakował wcześniej Księstwo Rusi z takich samych powodów dla jakich Dania atakuje inne kraje? Czyż to nie Muzułmańska Hiszpania wraz z Katolicką Hiszpanią nie dokonały takiego samego spisku i oszustwa, jakie rzekomo popełniła Dania? Wasza słowa są tak samo nieodpowiednie jak krzyże w waszym herbie i na fladze. Jeśli ciągle uważacie się za prawosławnych, to czemuż to zdobicie swoje przyodzienia katolickimi krzyżami? Liczę, że te pytania i Wasze odpowiedzi na nie rozwieją wszelkie wątpliwości co do słuszności wojen jakie prowadzi Dania. Co do jej odpowiedzialności za ekskomunikę Bizancjum, to ja sam postąpiłbym tak samo, bo czym innym jak nie zdradą nasz wszystkich było bierne oddanie się najeźdźcom? Tak, Wielcy Mistrzowie, wasza prośba nie zostanie spełniona, gdyż te regiony zostały zdobyte uczciwie, w czasie wojen, gdzie każda ze stron takie same szanse.
  Podpisano, Włodzimiesz I, Patriarcha Prawosławny
  Maks Tenet
  Maks Tenet
  Norwegia
  Norwegia

  Liczba postów : 141

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Maks Tenet on Sro 15 Maj 2013 - 19:12

  Jeśli dobrze zrozumiałem Wielkich Mistrzów to chodzi im też że Jagiełło nie stawił się na Sąd Boży. Nie chcę nikogo oceniać publicznie czy dobrze postąpił czy nie. Tylko chce się dowiedzieć dlaczego król królestwa Danii nie stanął na Sąd Boży.
  Kavert von Voor
  Kavert von Voor
  Zakon Krzyżacki
  Zakon Krzyżacki

  Liczba postów : 54

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Kavert von Voor on Sro 15 Maj 2013 - 19:18

  Wasza Ekscelencjo!

  Powołuję się tu przede wszystkim na Sąd Boży, na którym Jagiełło się nie stawił. A zarzucono mu kłamstwo i zdradę Polski, którą potwierdza jego rękopis.

  A jest napisane:

  Zgodnie z prawem religijnym i międzynarodowym, którego nieprzestrzeganie jest grzechem, osoba, która przegrała Pojedynek Sądowy jest surowo karana, nie stawienie się zaś na Sądzie Bożym jest równoznaczne ze zdradą Boga, utratą honoru i dobrowolnym poddaniem się karze za dokonany występek.

  W związku z tym, Jagiełło musi ponieść karę, a każdy, kto sprzeciwia się karze dla Jagiełły - sprzeciwia się samemu Bogu!

  Inflanty i Rzesza stanęły zaś w obronie zdradzonej Polski, by ta miała chociaż cień szansy na zniszczenie rozsiewanych przez Danię herezji i hipokryzji.

  Zakon Krzyżacki posługuje się krzyżami katolickimi, bowiem z tradycji katolickich się wywodzi. Zakon dąży przecież do tego, by wszyscy chrześcijanie znów byli jednym sercem i jedną duszą, nie zaś odwrotnie, czemu więc symbole Zakonu są nieodpowiednie?

  Jeszcze raz ponawiamy więc prośbę o wymierzenie stosownej kary, wciąż licząc na mądrość Waszej Świętobliwości.
  Jagiełło
  Jagiełło
  Dania
  Dania

  Liczba postów : 171

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Jagiełło on Sro 15 Maj 2013 - 19:36

  Kavercie von Voor, nie zamierzam ja w żaden sposób uczestniczyć w tym jak to nazywasz "Sądzie Bożym", a który ja nazwałbym raczej szatańskim - rzucanie kostką o to kto odejdzie z gry nie uśmiecha mi się, gdyż mam więcej do stracenia od Ciebie. Jest to jedyny powód dla którego opuściłem wtedy salę, jeżeli zatem chcesz dowieść w jakikolwiek sposób swoich racji to zapraszam do dyskusji - przeciw Tobie stoją fakty, przeciw mnie jedynie domysły i plotki. Takiego niegodziwca jak Ciebie z chęcią wyzwałbym co prawda raczej na pole bitwy, jednak dzielisz państwo ze szlachetnym królem Rzeszy, której gwarantem bezpieczeństwa Dania mieni się oraz jesteś lennikiem przyjaciela mego i patriarchy to jest Włodzimiesza. Tymczasem właśnie jego chciałbym ostrzec przed hipokryzją Inflant, zarzucających mi takie rzeczy. Oto bowiem dawny wróg udaje potulnego, jednakże jeżeli tylko nadarzy się okazja to nie zawaha się stanąć przeciwko braciom prawosławnym i dołączyć do podobnych sobie.

  Podpisano: dumny władca Imperium Duńskiego, Jagiełło
  Maks Tenet
  Maks Tenet
  Norwegia
  Norwegia

  Liczba postów : 141

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Maks Tenet on Sro 15 Maj 2013 - 19:40

  Jagiełło darzę cię przyjaźnią, ale to co mówisz jest to po prostu bluźnierstwo! Sąd Boży jest to święta rzecz, jak ktoś wątpi w jego prawdziwość to wątpi w samego Boga!
  Kavert von Voor
  Kavert von Voor
  Zakon Krzyżacki
  Zakon Krzyżacki

  Liczba postów : 54

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Kavert von Voor on Sro 15 Maj 2013 - 19:43

  A więc jesteś, Jagiełło!
  Tam, gdzie trzeba kłamać - tam jesteś Ty. Nie przedstawisz żadnych faktów na moją nieprawość, takich bowiem nie ma. A jeśli są, to raz kolejny na Sąd Boży Cię wyzywam - podnieś miecz i stań do walki oko w oko. Boisz się walczyć o swą prawdę? Może po prostu wiesz, że Bóg nie stanie po Twojej stronie, gdyż Bóg nie staje po stronie obłudy?
  Jan Stark
  Jan Stark
  Anglia
  Anglia

  Liczba postów : 140

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Jan Stark on Czw 16 Maj 2013 - 21:37

  Wlodzimiesz napisał:Wielcy Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego!
  Czyż to nie kraj jednego z Was zaatakował wcześniej Księstwo Rusi z takich samych powodów dla jakich Dania atakuje inne kraje? Czyż to nie Muzułmańska Hiszpania wraz z Katolicką Hiszpanią nie dokonały takiego samego spisku i oszustwa, jakie rzekomo popełniła Dania? Wasza słowa są tak samo nieodpowiednie jak krzyże w waszym herbie i na fladze. Jeśli ciągle uważacie się za prawosławnych, to czemuż to zdobicie swoje przyodzienia katolickimi krzyżami? Liczę, że te pytania i Wasze odpowiedzi na nie rozwieją wszelkie wątpliwości co do słuszności wojen jakie prowadzi Dania. Co do jej odpowiedzialności za ekskomunikę Bizancjum, to ja sam postąpiłbym tak samo, bo czym innym jak nie zdradą nasz wszystkich było bierne oddanie się najeźdźcom? Tak, Wielcy Mistrzowie, wasza prośba nie zostanie spełniona, gdyż te regiony zostały zdobyte uczciwie, w czasie wojen, gdzie każda ze stron takie same szanse.
  Podpisano, Włodzimiesz I, Patriarcha Prawosławny

  Zaprawdę dziwny to świat, na którym państwa muzułmańskie atakują, aby się obronić, a prawosławne bronią się ciągle zajmując i okupując nowe kraje.
  Papież Rzymu ciekawy jest co Patriarcha z Wszechrusi powie w takim razie na krzyże w sztandarach Danii, Szwecji i Norwegii... czyż to nie identyczne znaki jak te katolickie? Czyżby Krzyż Pański był już tak znienawidzony przez prawosławie, które samo mieni się religią chrystusową? Czy od pierwszych apostołów i świętego Piotra też się prawosławie odżegna, bo to ich następcami są w nieprzerwanej historycznej linii papieże, tak jak i tradycji greckiej i rzymskiej.

  Dzisiaj Patriarcha popiera ekskomunikę prawosławnego Bizancjum, a jeszcze niedawno oburzał się i atakował papieża za identyczne działanie w łonie katolicyzmu wobec biernej i sprzyjającej prawosławiu Szwecji.

  Od kiedy to wojny są uczciwe? Czy podstępny atak duński na Francję i próba gromadnego jej rozbioru też były uczciwe? Czy zdrada braci chrześcijan i podpisywanie paktów z niewiernymi też była uczciwa i honorowa? Gdzie tam były równe szanse? Czemu prawosławie dziwi się, że później w jego ślady poszło Królestwo Hiszpanii zagrożone podstępnym atakiem prawosławia spiskującego z niewiernymi przeciw własnym braciom z zachodu? Któż tutaj jest agresorem i najeźdźcą? Spójrzcie na mapę widać to jak na dłoni! Jeszcze niedawno dzisiejszy patriarcha groził zemstą i powieszeniem mnie Ojca Świętego!

  Królowie Polski i Węgier wystrzegajcie się spisków sąsiadów i zdrady w tym bowiem towarzystwie nic lepszego was nie spotka, a nie jeden już się o tym przekonał.

  Papież Edgar I i Król Anglii
  Wlodzimiesz
  Wlodzimiesz
  Księstwa Rusi
  Księstwa Rusi

  Liczba postów : 134

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Wlodzimiesz on Pią 17 Maj 2013 - 19:09

  Kończ waść, wstydu oszczędź.
  Jan Stark
  Jan Stark
  Anglia
  Anglia

  Liczba postów : 140

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Jan Stark on Pią 17 Maj 2013 - 20:56

  Amen

  Sponsored content

  Odezwa do Patriarchy Prawosławnego Empty Re: Odezwa do Patriarchy Prawosławnego

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Czw 20 Lut 2020 - 18:19