Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.


thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

  Kronika roku 1154

  Maks Tenet
  Maks Tenet
  Norwegia
  Norwegia

  Liczba postów : 141

  Kronika roku 1154 Empty Kronika roku 1154

  Pisanie by Maks Tenet on Pon 13 Maj 2013 - 18:19

  (jak by co Mistrz Gry poprosił mnie i Az-Zafira)
  *****************************************************

  Od samego początku roku 1154 w Europie mimo pozornego spokoju panował strach, niepewność i niedowierzanie. Mieszkańcy europejskich mocarstw nie mogli uwierzyć w obecną sytuację. Przyzwyczajeni do grabieży i najazdów, nie potrafili przyzwyczaić się pokoju, w ich umysłach ciągle panowała jedna myśl. "Czy to na pewno jest koniec wojny? Czy w końcu będziemy mogli powrócić do normalnego życia bez przemocy i bólu?" Władcy swoją postawą zaprzeczali temu marzeniu. Podwyższanie podatków, rozbudowywanie fortec, a przede wszystkim pobory do wojska, utwierdzały ludność w przekonaniu, że aktualny stan rzeczy to tylko cisza, przed burzą. Powstawały nowe królestwa. Kastylia i Aragonia połączyły się w Królestwo Hiszpanii. Nowy papież utworzył nowe Państwo Kościelne.
  Islam i Chrystianizm razem stanęły ramię w ramię, i zaczęły walczyć przeciw agresywnej polityce Sierpu Jedności Chrześcijańskiej. Mimo tego Muzułmańska Hiszpania zaczęła tez ostrą obronę, polegającą z przejmowania jak najwięcej prowincji wroga.
  Nastąpiły gwałtowne zamiany prowincji. Jedną z najważniejszych z nich było dostanie Walii, Francji. Zjednoczone Królestwo bardzo poszerzyło swoje granice. Dania podbija kolejne prowincje.
  Nikt nikomu nie może ufać, nie wiadomo kto jest zdrajcą a kto przyjacielem. Ludność w strachu chowa się do jaskiń czy kryjówek w bezpiecznych miejscach.
  Wybuchł też głód, szczególnie w krajach prawosławnych. Jest to głównie efektem wydawanie pieniędzy na wojnę. Wszystkie religii rzucają w siebie nawzajem oszczerstwami.
  Powstało królestwo Portugalii. Pierwszym jej królem był janusz153759. Niestety po kilku miesiącach został zamordowany przez swoją żonę.

  Nie wiadomo co wyniknie z tej wojny. Pewne jest jedyne że jeśli nie przestanie się prowadzenia wojny, Bóg ześle karę. Niech Bóg będzie miał Europę w opiece.

   Obecny czas to Czw 20 Lut 2020 - 18:52