Strategiczna gra PBF. Wciel się we władcę średniowiecznego państwa i poprowadź swe armie do zwycięstwa pokonując 20 władców! W Grze o Królestwa jest tylko jeden zwycięzca.

thatshall be
fucking fine
ehh
dsa
das
d
as
dafs
f
ffffffffffffffffffffffffffffffff
gggggggggggg

adg
asg
gsa
sag

ge
gwe
gwe
g
wg
w
gew
ge
wge
guhfuigasdygasduigdsyoaweg

gew
gas
dg
sda

Symulator Wojny

Big_Kaffar
    Big_Kaffar
    Kalifat Almohadów
    Kalifat Almohadów

Liczba postów : 83

Symulator Wojny Empty Symulator Wojny

Pisanie by Big_Kaffar on Nie 5 Maj 2013 - 12:31

Wydaje mi sie ze fajniej było by w symulatorze bitew uwzglednić trzy wartości które nieco urealniły by grę .

Pierwszy to uśrdnione zadowolenie w danym kraju. Wiadomo że im mieszkańcy bardziej zadowoleni tym morale w wojsku lepsze i druga rzecz to jakiś modyfikator losowy - mozna by to nazwać na "wpływem pogody" nie musiał by być jakiś drastyczny ale te 10-15% dawało by czasami sznsę na cud nad wisłą. Ostania propozycja to wprwadzenie cyrylików lub wielostopniowej technologii "medycyna". Określony poziom medycyny pozwalał by na zmniejszenie strat oraz mozliwość brania do niewoli wrogie wojsko.
    Np 1 lvl medycyny pozwalał by na 5% zmniejszenie strat.
    Wygrany odliczał by sobie to od strat a te 5% u przegranego oznaczało by wziecie do niewoli jakiejs cześci wrogiej armii (potem można ich zarżnąć, zażądać okupu czy uwzglednić w rokowaniach pokojowych.
    Jagiełło
    Jagiełło
    Dania
    Dania

Liczba postów : 171

Symulator Wojny Empty Re: Symulator Wojny

Pisanie by Jagiełło on Nie 5 Maj 2013 - 12:45

Pozwolę sobie się wypowiedzieć:
    1. Sądzę, że bardzo dobry pomysł - tylko ja bym zrobił to tak, że po prostu wpisuje się w pole ludność przemnożoną przez poparcie w regionie. W końcu tylko Ci którzy popierają władcę chwycą za broń.
    2. Coś takiego przecież już jest - na koniec obliczeń generator przemnaża wartość obrażeń przez liczbę z przedziału od 0,8 do 1,2
    3. Podobają mi się zwłaszcza jeńcy wojenni, aczkolwiek nie wiem czy to nie jest zbytnia komplikacja dla Aveninera - tych jeńców trzeba by gdzieś wpisywać itd. Zmniejszanie strat w miarę ok, ale jest już przecież ekwipunek wojenny, który tak działa - daje 20% do obrażeń.

Obecny czas to Czw 20 Lut 2020 - 17:34